دوسری زبانیں e1  
3
2 1 p2
 
4
فارسی

 

 

t

مخدوم جاوید هاشمی سیاستمدار شجاع که در پشت میله خود را به دلیل مبارزه بی پرده سیاسی علیه حکومت دیکتاتوری نظامی قرار داده شده بود ، است. او در برابر , و خداوند او را رحمت گل سرخ. او در آغوش موفقیت و زندگی در هر نقطه ای او برای دموکراسی مبارزه کرد زندگی می کرد. مردم را به حمایت از او و علت او تصمیم گرفته بود ، در طول مبارزات انتخاباتی برای ما او را به حال شعار رایگان.

شعار
"Aik bahadur aadmi; javed hashmi, javed hashmi”

'انتخابات عمومی -- موفقیت آورده 2008' برای محمد مخدوم جاوید هاشمی. پیروزی او نه تنها یک موفقیت سیاسی ، بلکه پاداش تعهد ، پشتکار او ، استقامت و برتری سیاسی او را. او از سه چهار کرسی مجلس شورای ملی که او رقابت برنده شد. در NA costituency - 55 ، - راولپندی ششم جاوید هاشمی را شکست شیخ احمد -- بی باک سیاسی بسیار قوی از این منطقه است. او همچنین برنده از NA - 123 ، لاهور ، ششم و NA - 149 ، مولتان -- دوم است.

جاوید هاشمی نوشت : یک کتاب با عنوان ' Baaghi Houn Main' (بله! من یک شورشی) در حالی که او در زندان بود ، به اعدام محکوم در مورد فتنه. کتاب هاشمی را به وضوح می گوید که او می کند زیرا او خواستار یک کمیسیون تشکیل می شود برای بررسی مسئله Kargil زندانی شد ، بازسازی دموکراسی و مخالفت با نقش ارتش در سیاست است

متولد در تاریخ 1 ژانویه 1948 در مخدوم رشید ، مولتان ؛ مخدوم جاوید هاشمی است agriculturist "" توسط حرفه ای.

او از دانشگاه پنجاب در 'فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم سیاسی' ، و بعدها در 'فلسفه'. سیاست او در سال 1985 پیوست ، است و برای شرایط 1985-1988 ، 1990-1993 ، 1993-1997 به مجمع ملی انتخاب شده اند ، و 1997-1999. از 1997-1999 ، او به عنوان "وزیر فدرال برای بهداشت و درمان" در کابینه نواز شریف در انتخابات دوره دوم خود خدمت کرده است. پیش از او به عنوان خدمت کرده بود "، وزیر امور خارجه برای امور جوانان". او یکی از رهبران فعال اتحادیه "برای بازسازی دموکراسی" ، که در کمپین برای استقرار دموکراسی در کشور است.

پس از پاکستان مسلم لیگ دولت را در سال 1999 در سرنگونی هماهنگ و موزون de'tat کودتای ژنرال پرویز مشرف ، او یکی از منتقدان ترین آوازی از رژیم نظامی.

در 29 اکتبر سال 2003 ، او را از مجلس Lodges به اتهام تشویش سرکشی دستگیر شد. پیش از این ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در تاریخ 20 ، 2003 ، او نامه ای است که او را در پست الکترونیکی دریافت کرده اید ، بدون ذکر نام توسط برخی از افسران نظامی در GHQ امضا کرده و خواستار رسیدگی به فساد در نیروهای مسلح و انتقاد عمومی پرویز مشرف و رابطه او را خوانده بود با جورج دبلیو بوش است. محاکمه او در زندان مرکزی ، Adiala به جای منطقه و جلسات دادگاه '، مطرح شده که شک و تردید در میان گروه های حقوق بشر در مورد انصاف آن برگزار شد. در یدلایمخیرات 2004 آوریل 12 او برای تحریک طغیان در ارتش ، جعل اسناد به 23 سال زندان محکوم شده بود و افترا.

حکم کرده است به طور گسترده ای در نظر گرفته شده است به عنوان سقط جنین غیر عمدی سر عدالت توسط دولت است. همه احزاب مخالف در پاکستان ، از جمله حزب مردم پاکستان 'از نخست وزیر سابق بی نظیر بوتو ، 6 حزب ائتلاف متحده مجلس امل نامه ، در نظر گرفته آن را به لحاظ سیاسی توسط حاکم نظامی با انگیزه سوء قصد ، او را به اعلام می شود که یک حرکت سیاسی زندانی.

در تاریخ 3 اوت 2007 ، سه نیمکت عضو دیوان عالی پاکستان تحت رئیس دادگستری پاکستان افتخار محمد به او اعطا شده پس از خدمت در حدود سه سال و نیم در زندان به قید وثیقه. جاوید از زندان مرکزی Kotlakhpat ، در لاهور ، در تاریخ 4 اوت 2007 منتشر شد. وی دوباره تحت بازداشت در اعلام حالت فوق العاده در تاریخ 3 نوامبر 2007 تغییر یافتهاست قرار داده است.

اعتقاد بر این است که شخصا توسط هاشمی ، رییس حزب نواز شریف خواسته بود که از راولپندی برای کرسی مجلس شورای ملی ، جایی که شیخ رشید از PMLQ بی نظیر از سال 1988 مسابقه بود.

مخدوم جاوید هاشمی برنده 3 کرسی ، یکی از Pindi دیگری از لاهور و در عین حال یکی دیگر از مولتان در انتخابات شورای ملی. گروه 'sهاشمی -- PMLN غالب مجلس ملی و ایالتی در پنجاب. آنها به پایان رسید دوم در پشت PPPP و انتظار می رود که ایجاد یک ائتلاف با یک در زمان خود شدید رقبا. انتظار میرود که هاشمی برای وفاداری خود را به PMLN پاداش باشد و او انتظار می رود برای گرفتن یک پست مهم است.

جاوید هاشمی شیخ رشید احمد در راولپندی را مغلوب کند. جاوید هاشمی از مولتان ، بلکه برای راولپندی تازه ای نیست. نواز شریف می دانستم چه چیزی به معنای ضرب و شیخ رشید است که چرا او بهترین انتخاب خود انسان به او مسابقه. جاوید هاشمی دوست قدیمی به مردم راولپندی است. او رابطه خوبی با شیخ رشید در اوایل 1970s. در حالی که جاوید هاشمی رئیس اتحادیه دانشجویان دانشگاه پنجاب '، شیخ رشید احمد بود رئیس اتحادیه گوردون دانشجویان کالج ،'. جاوید هاشمی ، رهبر محبوب دانش آموز ، با استفاده از الهام گرفتن استقبال دانشجویان و مردم راولپندی. با هم ، آنها به رهبری تظاهرات اعتراضی علیه ذوالفقار علی بوتو در راولپندی. با این حال ، این انتخابات ها عمومی ساخته شده دوستان دیروز رقبای امروز

مخدوم جاوید هاشمی مرد شجاع ، واقع شده است. او برای دموکراسی و بازی عادلانه جنگیدند و هنوز هم به امادگی رزمی ، او یک رهبر است ، در حس بسیار واقعی کلمه
 
Copyright © 2010 www.makhdoomjavedhashmi.com